Effer

Effer Logo

Ajalugu

Efferi asutas 9. novembril 1965. aastal Giancarlo Monti, kes oli ettevõtte juht nelikümmend aastat. Ettevõtte nimi tuleb ladinakeelsest sõnast „effero”, mis tähendab „tõstma”. Ettevõtte nimi viitab missioonile, mille Effer seadis endale ja teistele ettevõtetele, kellest kolmel järgneval aastakümnel moodustus kontsern, et välja töötada seadmed mitmesuguste koormate ja ka inimeste tõstmiseks. Neist aastaist alates kirjeldab kontserni missiooni hästi Archimedese tuntud lause:

“DA UBI CONSISTAM ET TERRAM CAELUMQUE EFFERO”

Andke mulle toetuspunkt ja ma tõstan maakera üles (Archimedes 287–212 eKr).

Täielik tootmistsükkel

Efferi kraanade erilisus ja suur kohandatavus – tihti valmivad need tellimustööna vastavalt kliendi vajadustele – saavutatakse nelja tehase koostöös. Neis toodetakse kraanad algusest lõpuni: alates terasplaattoorikutest kuni kõige keerukamate kraanade paigaldamiseni sõidukitele.Igal aastal toodavad Efferi tehased üle 2000 kraana, mille võimsus on vahemikus 2–400 txm.

Sol.Ge. S.p.A.

Tootmisettevõte Effer/Sol.Ge. koosneb neljast tehasest Itaalias kogupindalaga üle 30 000 m2. Kolm tehast asuvad Bologna eeslinnades ja neljas Itaalia lõunaosas Taranto lähedal.

Castelmaggiores asub ettevõtte peakorter ja 32–200 txm võimsusega kraanade koostetehas.

Itaalia lõunaosas Taranto lähedal asub tehas, kus toodetakse 12–35 txm võimsusega kraanasid.

Mõnda aega tagasi jaotas Effer ettevõtte neljaks üksuseks, mis on omavahel tihedalt seotud (töötajate kaudu) organisatsioonisisese konstrueerimise/disaini, turunduse ja müügitööga:

  • autokraanad
  • merekraanad
  • eritooted
  • varuosad

Paindlik struktuur võimaldab hoolikat turunõudluse järgimist ja täielikku klientide soovidele vastutulekut. Palume klientidel kirja panna kõik oma tehnilised erisoovid, et koostada neile projekt, mis peale kraanaseadme võtab arvesse ka muud asjaolud: paigalduse tüüp (statsionaarne, sõidukil, laeval), töökeskkond (temperatuur, tolm jne), rakendatavad standardid (väga olulised merenduses ja sõjanduses) ja ka konstrueerimisstandardid (Anis, Din jne).